Antoryum Çiçeği Anlamı

Antoryum çiçeği anlamı, yaprakları ve çiçekleri ile dikkat çeken iç mekanların vazgeçilmez bitkisidir. Yaprakları parlak yeşil olup uzunca bir sap üzerindedir. Çiçekleri de bu sapları üzerindedir. Çiçeklerin rengi de genelde kırmızı, pembe ya da beyazdır. Uygun koşullarda olduğu takdirde dayanıklı uzun ömürlü bir bitkidir.

Antoryum çiçeği bakımı, uygun miktarda ışık, nemli ortam ve doğru sulama koşullarını kapsar. Aslında suyu çok sever ancak köklerinin su içinde kalmaması gerekir. Doğrudan güneş ışığı zararlıdır, yaprakları yanabilir. Fakat karanlık bir ortamda kalırsa da solabilir. Yüksek nem seviyesini sever .10 derecenin altı 28 derecenin üstünü sevmez. Çok soğuklar bitkinin ölmesine neden olur. Antoryum güneş görmezse çiçek açmayan bir bitkidir.

Antoryum Çiçeği Anlamı Nedir?

Antoryum çiçeği aşkın çiçeğidir ve aşkın sembolü anlamını taşımaktadır. Bunun dışında barış ve huzuru temsil eder. Özellikle romantik ikili ilişkilerde antoryum sıklıkla tercih edilir. Diğer yandan mekanlarda pozitif bir enerji verdiğine inanılır. Zarifliği ile , estetiksel farklılığı ile duygusal anlamı her zaman yüksektir. Antoryum çiçeği misafirperverdir, aşkı ve mutluluğu doğrudan temsil eder. Çiçekleri kalp şeklinde göründüğünden ilk alınan his aşktır. Taşıdığı renk itibariyle de anlamdırılır. Kırmızı olanlar yoğun aşk ve tutku ifade ederken, beyaz olanlar sadelik örneğidir. Yeşil olanlar ise aşkın masum halidir, pembe olanlar ise sevginin en saf halidir.

Antoryum çiçeği ortamın havasını temizleme özelliğine sahiptir. Dolayısıyla ev ortamlarında sıklıkla tercih edilir. Görsel açıdan estetik bir çiçek olduğundan dekorasyon amaçlıdır. Sağlık açısından romatizma ağrılarına, kramplara iyi gelir. Antoryum çiçeği birçok çeşidi ile mevcuttur. Her birinin çiçekleri ya da yapraklarının yapısı farklıdır. Ev ya da ofis ortamlarında bakımı kolaydır. Sağlıklı bir gelişim göstermesi için güneş ışığı olmazsa olmazdır.Çiçeğin yanında başka bir bitki ya da nesne olmamalıdır.

Antoryum çiçeğinin kokusunda herhangi zararlı bir durum söz konusu olmasa da öz suyu temasında bir zehirlenme durumu oluşabilir. Özellikle küçük çocuklar ve evcil hayvanların olduğu evler için uygun görülmemektedir. Bakımı sırasında mutlaka korunulmalıdır.

Antoryum çiçeği estetik güzelliği ile büyüleyicidir. Parlak yaprakları her zaman adeta görsel bir şölen imzasını atar. Dayanıklılığı ve bakımının kolay olması ve alınan pozitif enerji nedeniyle mekanların olmazsa olmaz seçeneğidir. Duygusal anlamıyla alınan hisler yaşama ayrı bir enerji katar.

Bu Gönderiyi Oyla

Yorum yapın

Sponsorlar; takipçi satın al takipçi satın al instagram takipçi satın al buy.fans vozol vozol